Beyaz fasulyeleri farklı şekillerde nasıl pişireceğiniz hakkında bilgi edinin için yorumlar kapalı

Beyaz fasulye beyaz kurutulmuş yeşil fasulye aşk
Baklagiller türüne ait olan ve insanlar için temel bir yiyecek olan çeşitli bitkiler için bir tohum türü. Yemekleri, ünlü Arap mutfağı da dahil olmak üzere birçok Arap ülkesinde değişiyor ve bunları üreten ilk ülkeler arasında Hindistan, ardından Brezilya, Burma, sonra Çin, sonra Amerika Birleşik Devletleri var.

Etli çorba beyaz fasulye


bileşenler

Yarım kilo et.

Ve beyaz fasulye güveç.

İki orta boy soğan.

İki domates.

Salça.

Tuz, tatmak.

Baharatlar (karabiber, baharat, kimyon) istenildiği gibi.

Tavuk suyu küpü.

İki kaşık bitkisel yağ.

Nasıl hazırlanır

Eti hazırlıyoruz ve küçük küpler halinde kesiyoruz, kaynatıyoruz ve pişirmeden beş saat önce beyaz fasulyeleri marine ediyoruz. Soğan tohumlarını küçük parçalar halinde kestik ve ayrıca domatesleri küçük parçalar halinde kestik.

Isıya orta bir kap koyduk, sonra yarım bardak bitkisel yağ koyduk ve doğranmış soğanı koyduk ve ıslatılmış fasulyeleri koyup iyice karıştırıp tuz ilave ettik.

Soğanları ve beyaz fasulyeleri iyice karıştırıp onlara bir masif ile kaynattığımız et parçalarını ekliyoruz ve beyaz fasulye ile karıştırıyoruz.

Haşlanmış et suyunu fasulye üzerine koyduk ve karabiber ve baharat ekledik ve iyice karıştırmaya devam ediyoruz. Sonra tavuk suyu küpünü ekliyoruz, iki yemek kaşığı domates salçası ekliyoruz ve bir saatin dörtte biri kadar pişiriyoruz. Sonunda beyaz pirinç tabaklı çorba servis ediyoruz.

tavuklu beyaz fasulye

bileşenler

çeyrek fincan mısır yağı

Çeyrek bardak limon suyu

Yarım kilo beyaz fasulye, sırılsıklam.

Soğan, büyük boy rendelenmiş.

Kıyılmış tavuk.

1 yemek kaşığı öğütülmüş kişniş.

Tuz, baharat tadı.

Hazırlık metodu

Yağı uygun bir miktarda koyuyoruz, tavuğu, marine edilmiş fasulyeleri, soğanları ve tuzu ekliyoruz ve malzemeleri orta ateşte iyice karıştırıyoruz.

Malzemelere bir litre sıcak su koyduk ve kırk beş dakika boyunca ateşte bıraktık.

Sonra üzerine biraz limon suyu koyduk. Sonunda onu bir tabağa koyduk ve dekorasyon ve sağlık için yüzüne biraz kişniş koyduk.

Zeytinyağlı Fasulye

Bileşenler

Küçük bir bardak zeytinyağı.

Soğan, küçük boy.

Küçük parçalara kesilmiş bir domates.

Çeyrek bardak limon suyu.

Sarımsak, ezilmiş parça.

Yarısı haşlanmış beyaz fasulye, haşlanmış.

Tuz, tatmak.

Tatmak için baharatlar.

Nasıl hazırlanır

Zeytinyağını orta ateşte bir tencereye koyduk, sonra soğan ve sarımsak ekleyip yağla birlikte karıştırıyoruz ve şimdi ıslatılmış ve karışıma kaynatılmış beyaz fasulyeleri ve biraz tuz ve baharat ekliyoruz. doğranmış domatesleri ve limon suyunu iyice karıştırın. Karışımı beş dakika kısık ateşte bırakın. Daha sonra bir tabak ile servis edilir ve küçük bir yeşil kişniş ile süslenir.

0

TOP

X